Z czego wykonać elewację domu

Pod koniec budowy domu, konieczne jest zadbanie o jego wygląd zewnętrzny. Jest on tak samo ważny jak wygląd wewnętrzny, choć niektórzy mogą się z tym nie zgodzić, warto dobrze go zaplanować. Wygląd dachówki na ogół wybieramy już na etapie projektowania domu. Jeżeli jednak chodzi o kolor elewacji, możemy poszaleć.

Jaki kolor wybrać?

Na ogół domy w Polsce są szare, brązowe lub jasno beżowe. Nasi rodacy nie przepadają za awangardą oraz wybuchem kolorów, co widać w szarych i ponurych ulicach. Dlatego też, bardzo często czujemy różnicę w otoczeniu, gdy udamy się za granicę. Nie chodzi koniecznie o kraje egzotyczne, czy też takie gdzie przez większą część roku jest ciepło. W krajach północnej Europy, na przykład w Danii czy Szwecji, jest bardzo wiele kolorowych domów, które nadają otoczeniu blasku i oryginalnego charakteru. Budynki te ożywiają miasta, czyniąc je przyjemniejszymi zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Mamy się czego uczyć!

Klinkier

Jeżeli boimy się zastosować odważnego koloru, warto choć trochę pokombinować i być oryginalniejszym niż połowa właścicieli domków jednorodzinnych. Wówczas możemy użyć cegły klinkierowej, która to jest nie tylko bardzo efektywna wizualnie, ale też niezwykle trwała i starcza na długie lata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *