Zakupy online – codziennie czy raz w tygodniu?

Zastanawiasz się nad robieniem zakupów internetowych, ale nie wiesz, jak wygląda to w praktyce? Jak często należy robić e-zakupy? Na co zwrócić uwagę, wybierając sklep? Czy wszystko można kupić w internecie? Tego i więcej dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Zakupy online – zalety

Popularność zakupów internetowych nie wzięła się z powietrza. Za sukcesem e-zakupów stoją przede wszystkim liczne zalety. Nie jest to po prostu zasługa mody czy reklamy. Najważniejsze zalety sklepów internetowych można skrócić w kilku punktach.

1. Oszczędność czasu

Cotygodniowe zakupy w supermarketach mogą być bardzo czasochłonne. Czasami nie mamy na to nawet żadnego wpływu. Wystarczy, że wybierzemy się w godzinach szczytu albo w sobotę poprzedzającą niedzielę niehandlową. Kolejki do kas są wówczas bardzo długie, a korki na drogach częste. Marnujemy dużo czasu na to, co nie jest nawet zakupami. W sklepach online takich sytuacji po prostu nie ma.

2. Duża wygoda

Zakupy online robimy gdzie chcemy i kiedy chcemy. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Dodatkowo nie ograniczają nas też godziny otwarcia. Zakupy dowożone są pod wskazany adres. Wszystko działa tak, jak sobie tego życzymy.

3. Szeroki asortyment

W sieci nie ma problemu pustych półek czy ograniczenia do najpopularniejszych marek. E-sklepy oferują wiele produktów, nawet spożywczych. Swego rodzaju nowością są supermarkety online typu bdsklep.pl, które oferują wszystko do domu (jedzenie, chemię, artykuły RTV i AGD).

Co można kupić w e-sklepie?

W sklepie internetowym można kupić właściwie wszystko, czego potrzebujemy. Oczywiście wiele zależy od tego, czy robimy zakupy spożywcze, czy może innego rodzaju. Niemniej asortyment jest bardzo zróżnicowany.

Warto też podkreślić, że w e-sklepach raczej nie sprzedaje się produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia. Wprawdzie można znaleźć w marketach nawet ciasta, ale produkty tego typu pakowane są próżniowo. W e-sklepach znajdziesz przede wszystkim artykuły z długim terminem przydatności.

Jak często robić zakupy internetowe?

Częstotliwość robienia zakupów online zależy od listy zakupów i twoich potrzeb. Specjaliści radzą jednak, aby robić je raz w tygodniu. To wystarczająco długo, aby oferta promocyjna uległa zmianie, a zakupy nie zrobiły się uciążliwe np. na skutek zbyt częstego kupowania. Dzięki temu nigdy nie zabraknie ci produktów i na pewno trafisz na jakieś okazyjne ceny. W przypadku dużych rodzin konieczne może być robienie zakupów co 4-5 dni. Niektórzy decydują się też na zakupy maksymalnie 2 razy w miesiącu – są to jednak zamówienia bardzo duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *