Zakupy na całym świecie

W internecie znajdziemy i kupimy wszystko. Serwisy aukcyjne oferują towary z różnych części świata. Zakupić możemy sprzęt i zostanie przesłany do nas paczką. Jeżeli kupimy to w kraju kilka tysięcy kilometrów od nas ważne będzie, w jakim sposób do nas dotrze. Do wyboru mamy przesyłki lotnicze, przesyłki lądowe i morskie.

Przesyłka lotnicza, morska czy naziemna

Te pierwsze są dostarczane samolotem, a drugie transportem drogowym. Przeważnie paczka z transport lotniczego przychodzi szybciej, ale jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie. W niektórych przypadkach jest to jedyna możliwość przetransportowania urządzeń i innych towarów. Dzieje się tak w wypadku wyspy i innych kontynentów. Występuje jeszcze transport morski. Na paczkę z takiego transportu czekać możemy tygodniami. Wybierając samolot zaoszczędzimy na czasie. Stosujemy to gdy bardzo nam zależy na jak najszybszym dotarciu do naszych rąk.

Zdania są podzielone

Wielu uważa, że nie opłaca się kupować i ściągać przedmiotów zza granicy. Twierdzą że paczka ulegnie uszkodzeniu, mimo zapewnień przewoźnika o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki. Ich zdaniem nad paczkami nikt nie czuwa i są traktowane jako zbędne. Drugą sprawą jest sposób w jaki został towar zapakowany. Czy jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Uszkodzeniu może ulec z winy wysyłającego, z jego niedopatrzenia. Najważniejsze jest odpowiednie zapakowanie w wypadku rzeczy szklanych, łamliwych i drogocennych. Dlatego niewielu decyduje się na przykład na kupno towaru w Ameryce i dostarczenie przesyłką lotniczą. Boimy się jeszcze jednego. Wypadku lotniczego, w którym nasz przedmiot zostanie zniszczony i będziemy musieli ubiegać się o odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *