Zakładamy hodowlę psów pasterskich

Powszechnie wiadomo, że każdy potencjalny właściciel psa, zanim podejmnie definitywną decyzję na temat tego jaką rasę wybrać, wnikliwie analizuje wady oraz zalety poszczególnych ras, poddając je szczegółowej analizie i oceniając jednocześnie swoje możliwości jako właścicela. Hodowla psów to naprawdę nie przelewki; do uzykania pozytywnych efektów potrzebne są nie tylko dobre i szczere chęci, ale również, a może przede wszystkim- fachowa wiedza oraz wsparte poważnym doświadczeniem umiejętności.

Trudne berneńczyki

Powszechnie wiadomo, że jednymi z najtrudniejszych w hodowli są psy berneńskie; zwierzęta te, chociaż przez świat kynologów bezsprzecznie zaliczane do grupy tak zwanych ras użytkowych, potrzebują nawiązania szczególnie silniej oraz intensywnej więzi z człowiekiem- właścicielem, której brak prawie zawsze skutkuje poważnymi oraz bardzo przykrymi dysfunkcjami natury psychologicznej. Pies pozbawiony kontaktu z właścicielem, po prostu zdziczeje, odniesie pewne nieodwracalne szkody, które w największym stopniu dotkną jego psychiki. Trzeba również pamiętać, że ta rasa, ze względu na bardzo obfitą sierść, wymaga również wzmożonych zabiegów pielęgnacyjnych- do czego niektórzy właściciele, z braku czasu, po prostu nie są zdolni.

Konieczna jest wiedza

Dlatego, myśląc o takich rasach jak wymienione wyżej psy pasterskie, należy naprawdę wnikliwie oraz szczerze oszacować własne umiejętności, żeby potem, po zakupie psa, rozpoczęciu hodowli, nie okazało się, że brak niezbędnych umiejętności, w wyniku czego hodowla najpewniej okaże się fiaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *