Wstęp do dobrej pracy

Najważniejszym elementem imprez integracyjnych dla pracowników podczas wyjazdu integracyjnego są konkurencje teambuildingowe. To właśnie one skłaniają uczestników do budowania pozytywnych relacji w zespołach czy drużynach a także nakłaniają do wzajemnej pomocy czy też uczą współzawodnictwa opartego na zasadach fair play.

Co to jest teambuilding?

Teambuilding polega na umiejętnym i przemyślanym organizowaniu zajęć dla imprez integracyjnych, w taki sposób aby nawiązać pozytywne relacje w grupie. Wypracować w członkach danej grupy chęć współzawodnictwa ale także wzajemnej pomocy i zaufania. Pomaga to zintegrować się uczestnikom poprzez wzajemną współpracę. Teambuilding dąży do stworzenia takiej atmosfery aby uczestniczy czuli, że tworzą jedność, nierozerwalną całość.

Konkurencje teambuildingowe

W konkurencjach teambuildingowych udział może wziąć niemal każdy. Zabawy te dostosowane są do każdego wieku, niezależnie od sprawności fizycznej. Bogata oferta konkurencji pozwala na dostosowanie konkurencji do uczestników co powoduje, iż są one przyjemne i łatwe do pokonania.

Najpopularniejszą konkurencją imprez integracyjnych jest tzw. szklana wieża, która polega na układaniu piramidy ze skrzynek po napojach. Równie ciekawymi konkurencjami są puzzle, bierki, mission impossible czy dmuchanie rury i wiele innych ciekawych konkurencji często o śmiesznych i zaskakujących nazwach. Zabawy najczęściej organizowane są na świeżym powietrzu wśród dużej liczby uczestników właśnie w czasie imprez integracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *