Wakacje z dziećmi w Europie… Chorwacja czy Bułgaria ?

Chorwacja to miejsce niespotykanych darów natury, najczęściej kamieniste plaże oraz błękitne i ciepłe morze, zachwycające krystalicznie czystą wodą. Prześliczne zatoki i wyspy tworzą warunki do kąpieli, zaś urodę wybrzeża i przylądków podkreśla bujna roślinność śródziemnomorska.
Iglaste lasy żyją w symbiozie z gajami oliwnymi i winnicami, a pinie, drzewa cyprysowe i palmy nadają wybrzeżu niepowtarzalny charakter. Przepiękne zabytki zapewniają Chorwacji miejsce w kulturze europejskiej. Np.  Split z Pałacem Dioklecjana, Bazylikę Eufrazego w Poreću, średniowiecznie centrum Trogiru, budynek teatru w Hvarze.
Bułgaria jest krajem Europy Wschodniej, która oferuje tak wiele – od gór po przepiękną szeroką linię brzegową, oraz od sławnych klasztorów po stare miasta. Wyjazd do Bułgarii nie wymaga specjalnych przygotowań.

Najczęściej odwiedzanymi obszarami w Bułgarii są kurorty nadmorskie Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Walorami Złotych Piasków są gorące morze, piękny stary las podchodzący do plaż pokrytych złotymi piaskami.
Południowy klimat, ciepłe i czyste morze, przyjaźni ludzie, liczne zabytki, wspaniała kuchnia i przystępne ceny – to wszystko sprawia, że wakacje w Bułgarii są niezapomnianym przeżyciem.

Każdy zakątek Bułgarii oczaruje Cię i na zawsze pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *