W jaki sposób dobrać idealny podkład?

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków stosowanych w czasie wykonywania makijażu. Sprawia, że cera wygląda lepiej – pozwala zakryć pewne niedoskonałości cery, wyrównać jej koloryt oraz wygładzić. Poza tym podkłady działają na skórę nawilżająco oraz stanowią dodatkową barierę ochronną. Żeby jednak wyglądał naprawdę pięknie i naturalnie, trzeba koniecznie dobrać odpowiedni podkład. Na co zwracać uwagę?

Szczególnie istotną sprawą jest oczywiście dobranie odpowiedniego koloru podkładu. Nie może się on zbyt różnić od kolory cery, gdyż wtedy na pewno nie będzie wyglądał naturalnie. Kolor powinien być zatem zbliżony do koloru cery. Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie próbki danego podkładu i sprawdzenie, jak będzie wyglądał na skórze. Dlaczego? Zazwyczaj testujemy podkład na ręce, jednak skóra na twarzy nie ma takiego samego koloru. Wybierając kolor podkładu należy dbać o to, by nie był on za ciemny. Takie kolory są już zdecydowanie nie modne, a co więcej będą postarzać cerę.

Ważną sprawą jest również wybór odpowiedniej konsystencji. Oczywiście dostępnych produktów jest naprawdę wiele. Jednak najlepiej sięgać po podkłady o lekkiej konsystencji – łatwo się je nakłada, a cera wygląda naturalnie i świeżo.

Trzeba również wybrać odpowiedni sposób aplikacji podkładu i dobrać go do swoich potrzeb. Będzie on wyglądał najbardziej naturalnie, gdy zostanie nałożony palcami. Jeżeli chcemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i nałożyć podkład bardzo precyzyjnie, należy sięgnąć po pędzel. Gąbka sprawdzi się, gdy chcemy by makijaż był naprawdę trwały – wtedy niejako wciskamy podkład w skórę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *