Utrzymywanie porządku w kuchni – wyzwanie dla każdej pani domu

Kuchnia to miejsce, w którym dzieje się bardzo dużo, gotowanie wymaga korzystania z wielu naczyń, produktów, przypraw, które trzeba gdzieś trzymać i mieć do nich dobry dostęp. Utrzymanie porządku w takim roboczym pomieszczeniu nie należy do najłatwiejszych, a czysto musi być. Nie chodzi nawet o brud i zarazki, które znajdą się w niesprzątanych naczyniach. Zastawiony blat czy stół będzie przeszkadzał w dalszych etapach gotowania, garnek stojący na podłodze będzie przeszkodą w poruszaniu się i przedłuży cały proces przyrządzania potraw.

Bardzo przydatna w utrzymaniu porządku i usprawnieniu gotowania będzie szafka na przyprawy. Przyprawianie potraw jest najważniejszym momentem gotowania, możemy wtedy kompletnie zmarnować nasze danie lub nadać mu wyjątkowego smaku. Wystarczy powiesić szafkę z przegródkami na przyprawy w wygodnym miejscu, a szybko i dobrze doprawimy nasze specjały.

Aby nie utonąć w garnkach, patelniach i miskach, trzeba dobrze rozplanować swoją kuchnię. Naczynia rzadko używane mogą być schowane głębiej i w trudniej dostępnych miejscach, natomiast te podstawowe na wierzchu i od wysokości naszego wzroku do uda. Producenci mebli kuchennych starają się ułatwić życie paniom domu, montując wygodne szuflady samo domykające się, szafki z przegrodami i koszyczkami oraz wiele innych ciekawych rozwiązań. Pani domu która nauczy się szybko układu szafek i dobrze poukłada wszystkie sprzęty, bez problemu utrzyma porządek w kuchni, a czas przyrządzania potraw zdecydowanie się skróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *