Usuwanie sierści zwierząt

W wielu domach trzymamy różne zwierzęta ? najczęściej koty czy psy. Sprawiają one wiele radość, szczególnie dzieciom. Jednak posiadanie w domu zwierząt przysparza też pewnych problemów. Jakich? Chodzi oczywiście o utrzymanie porządku. Wszędzie bowiem pojawia się sierść zwierzęca. Warto zatem zastanowić się, jak można ją skutecznie usuwać.

Spore ilości sierści będą pojawiać się na dywanie i stamtąd jest ją najtrudniej usunąć. Warto zatem wyposażyć się w odkurzacz o dużej mocy oraz zakupić specjalną szczotkę, która wyposażona jest w wałek wyciągający włosy z dywanu ? jest to tzw. turbo szczotka. Jeżeli z kolei chodzi o mycie podłóg, warto zainwestować w mop lub ścierkę o właściwościach antystatycznych, dzięki czemu łatwiej będzie zbierać sierść.

Sporym problemem może być również usuwanie sierści z tapicerki. Aby zebrać włosy możemy wykorzystać silikonową szczotkę. Jeżeli chodzi o domowe, sprawdzone sposoby to można włosy zebrać dzięki gumowej rękawicy, która jest lekko wilgotna ? sierść się do niej przyklei.

Warto też mieć w domu specjalne wałki do czyszczenia ubrań, które można też wykorzystać do tapicerki. Pozwalają bardzo szybko i łatwo usuwać sierść z danej powierzchni. Jeżeli chodzi o ubrania to dobrym rozwiązaniem jest zakup pralki, która posiada specjalny system usuwania włosów z odzieży. Ale trzeba też starać się zapobiegać powstawaniu tego problemu. Zwierzęta należy regularnie wyczesywać oraz kąpać. Dzięki temu będą one gubić zdecydowanie mniej sierści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *