Torty dla dzieci – inspiracje

Żadne dziecięce przyjęcie nie może obejść się bez słodkich, kolorowych tortów, ciast i ciasteczek, które nie tylko ciesza wygladem, ale tez fantastycznie smakuja dzieciom i dorosłym. Własnoręczne wykonanie dziecięcego tortu wymaga nie dala umiejętności, nie tylko kulinarnych, ale też plastycznych.

Co jest potrzebne?

Musimy zgromadzić kilka artykułów dekoracyjnych, by tort, który uwieczniony zostanie na zdjęciach razem ze szczęśliwą miną twojego dziecka, był wizualnie atrakcyjny. Warto poświęcić mu trochę więcej czasu i wysiłku. Jeśli dekorowanie tortów dla dzieci do tej pory pozostawało dla ciebie sekretną magią, nie podejmuj się zadania stworzenia piętrowego arcydzieła już za pierwszym razem. Może kosztować cię to dużo nerwów. Wybierz przepis na prostą dekorację. Kolorowe lentilki, masa cukrowa lub solna, dostępne są w sklepach stacjonarnych lub internecie

A może zamówić gotowy?

Wiele cukierni oferuje możliwość zamówienia specjalnego tortu na dzieciącą uroczystość. Często możemy obejrzeć na miejscu katalog z przykładowymi propozycjami, albo zaproponować własny koncept. Ograniczać może nas tylko wyobraźnia – nie pozwólmy na to. Torty z cukierni mają kilka przewag nad tymi domowymi – zawsze są udane, paragon fiskalny jest naszą gwarancją świeżości wyrobu. Nie spędzamy czasu w kuchni, możemy wykorzystać go na zabawę z dzieckiem, wspólne odrabianie lekcji albo własne obowiązki lub przyjemności. Gotowy tort możemy odebrać kilka godzin przed uroczystością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *