Sypialnia w ciemniejszych barwach

Zazwyczaj mówi się o tym, że dla sypialni idealnym rozwiązaniem jest jasna kolorystyka. Takie jasne barwy uspokajają, pozwalają się zrelaksować, a poza tym sprawiają że wnętrze staje się przytulniejsze i większe. Ale przecież nie znaczy to, że w sypialni niedopuszczalne są inne kolory. Bardzo efektownie będzie się prezentować sypialnia w ciemniejszych barwach. Nie tylko stanie się oryginalna. Będzie też tworzyć elegancki i nowoczesny klimat. Odpowiednio urządzona będzie też sprzyjać wypoczynkowi.

Oczywiście ciemne sypialnie mogą się nie sprawdzić we wszystkich wnętrzach. Problem pojawia się, gdy sypialnia jest bardzo mała. Wtedy ciemne kolory tylko ją przytłoczą. Jednak każdy może sam zdecydować co mu najbardziej odpowiada. Jeżeli myślimy o ciemnych kolorach w sypialni, to najlepiej zdecydować się na odcienie czerni, fioletu, ciemnego brązu czy też czerwieni.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie odcieni. Jeżeli wybierzemy kolor wiodący, to zastanówmy się, w jakich połączeniach będzie prezentował się najlepiej. Odcienie czerni dobrze jest zestawiać ze złotymi dodatkami, elegancko prezentują się też w połączeniu z bielą. Bardzo ciekawie będą też wyglądać kompozycje brązu z beżem czy turkusem. Warto, by do tego ciemnego koloru dobrać jakiś jaśniejszy odcień. Dzięki temu zachowamy równowagę.

Kontrasty możemy budować dzięki dodatkom. Wystarczy dobrać kolorowe zasłony, narzuty, poduszki, dywan, lampkę nocną czy inne dekoracje. Takie dodatki sprawią, że sypialnia nie będzie smutna ani przytłaczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *