Stylowe mieszkanie – poczuj magię Prowansji

Prowansja, to malownicze miasteczko w południowo-wschodniej części Francji. Słynie ona z pięknego klimatu oraz malowniczych miasteczek, których urzekające domy stały się symbolem tego regionu. Do dziś, dekoratorzy na całym świecie naśladują ten nieco rustykalny wystrój, nadając pomieszczeniom mieszkalnym oraz publicznym, takim jak restauracje czy kawiarnie, nieco prowansalskiego stylu.

Prowansalski szyk

Dekoracje w stylu prowansalskim charakteryzują się pięknymi pastelowymi kolorami rozmytej bieli, żółci, beżu oraz zieleni i fioletu. Dzięki temu, pomieszczenia urządzone w tym stylu są niezwykle przytulne i sprawiają wrażenie cieplejszych i większych. Nieco wiejski klimat, otrzymuje się dzięki licznym przedmiotom wykonanym z ceramiki i pięknego kamienia. Kuchnie prowansalskie wykorzystują owy kamień i marmur do wykończeni szafek oraz podłóg. Przody mebli wykonane są z jasnego drewna bądź tkaniny zwanej kretonem. Bardzo duży nacisk kładzie się na elementy dekoracyjne, takie jak wazy, niewielkie kredensy z licznymi szufladkami oraz wszechobecne, zwisające pęki suszonych ziół.

Rośliny

Donice z roślinami, są nieodłącznym elementem stylu prowansalskiego. Kwiaty zarówno te kwitnące na kolorowo, jak i zwykłe zielone są tu obowiązkiem. Bujna roślinność, mimo tego, iż trudna do utrzymania w naszym klimacie powinna być priorytetem, jeżeli chcemy osiągnąć prawdziwy styl Prowansji w swoim domu. Dzięki zastosowanym kolorom oraz dużej ilości roślin, styl ten jest idealny dla każdego, kto ceni sobie komfort oraz wytchnienia dla oka i duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *