Jak radzić sobie z bałaganem?

Istnieje podejście do życia, które mówi nam, że bałagan w pokoju świadczy o bałaganie w życiu. Szczerze mówiąc, gdy przyjrzymy się temu z bliska, to może faktycznie coś w tym jest?

Życie codzienne, a bałagan w pokoju

Jeżeli mamy bałagan w pokoju to faktycznie jesteśmy przygnębieni, sam fakt, że będzie trzeba to wszystko posprzątać sprawia, że nie czujemy się najlepiej. Podobnie jest z naszym wnętrzem, jeżeli popełniamy błąd wiedza, że będziemy musieli go naprawić zaczyna nas przytłaczać. Dlatego, gdy coś dzieje się niedobrego w naszym życiu prywatnym również przenosi się to na sferę naszego pokoju. Bardzo łatwo rozpoznać, że coś niedobrego się dzieje z naszym życiem, gdy wracamy do domu i dostrzegamy wszędzie bałagan.

Sprzątanie ratuje duszę

Sprzątanie może nam pomóc, może spowodować, że damy sobie bodziec również do posprzątania problemów, które pojawiły się w naszym życiu. Czasem wystarczy wyjechać na mini urlop do miast typu Gdańsk, Zakopane czy co kto lubi. Odpocząć wrócić i poukładać wszystkie niepoukładane sprawy. Pytanie jest takie, gdy mamy bałagan w pokoju, nie mamy wrażenia, że coś na nas ciąży? Oczywiście, że tak jest. Dlatego posprzątanie pokoju pomaga pozyskać spokój ducha, który pomoże w walce w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *