Sprytne sposoby na poprawę proporcji wnętrz

Wnętrza mieszkań w blokach bardzo często nie spełniają naszych oczekiwań. Często problemem jest to, że są za małe, za wysokie lub za szerokie i przez to nie prezentują się zbyt efektownie. Na szczęście w bardzo łatwy sposób można poprawić proporcje takiego wnętrza. Wystarczy jedynie w odpowiedni sposób pomalować ściany.

Co zrobić, gdy wnętrza mieszkania są bardzo małe? Oczywiście w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wybór jasnych kolorów. Sprawiają one, że całe wnętrze staje się jasne, lekkie, a także optycznie większe. Najlepiej stawiać na biel, beże oraz pastelowe żółcie. I oczywiście konsekwentnie należy unikać ciemnych oraz intensywnych kolorów, gdyż one dodatkowo pomniejszają wnętrza.

Kolejnym problemem bywają bardzo niskie pomieszczenia. Istnieją na to dwa sposoby. Po pierwsze, trzeba pamiętać o tym, że sufit koniecznie musi być jaśniejszy od ścian – najlepiej by był biały. Dzięki temu wydaje się, że jest on dalej niż w rzeczywistości, a wnętrze optycznie się podwyższa. Po drugie, na ścianach można namalować pionowe pasy, które również pomagają uzyskać taki efekt.

Niezbyt efektownie wyglądają również bardzo wąskie wnętrza. I na to istnieje jednak sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest pomalowanie krótszych ścian na ciemniejszą barwę – będą optycznie przybliżone, co skróci wnętrze. Aby wnętrze wyglądało na szersze, można postawić na szerokie, poziome pasy na jednej ze ścian lub też pomalować sufit na ciemniejszy kolor niż ściany. Takie triki ro naprawdę świetne rozwiązanie problemów z proporcjami wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *