Sposoby na piękne ciało wiosną

Wiosna to moment, kiedy chcemy zadbać o wygląd. Frustracja przed lustrem dopada szczególnie kobiety, które generalnie gorzej radzą sobie z akceptacją własnego ciała. Nagle odkrywają, iż nie mieszczą się w ulubioną sukienkę, która zimą była schowana głęboko w szafie, ich cera jest bez blasku a włosy się nie układają. Nie należy panikować, ale wykorzystać sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała i przygotować je do letniej ekspozycji.

Włosy

Aby włosy nabrały blasku poleca się stosować płukanki. Pokrzywa wzmacnia osłabione włosy, rumianek z cytryną może je rozjaśnić. Panie, które chcą podkreślić swoje loki, mogą po myciu dodatkowo spłukać włosy piwem. Metodą na poprawienie kondycji włosów i ich zdyscyplinowanie jest także płukanka z cynamonu. Zapach będzie niesamowity, a włosy z pewnością nam podziękują.

Ciało

Po zimie ciało jest blade i traci jędrność (komu bowiem chce się biegać gdy za oknem plucha?). Warto więc zrobić sobie dobry peeling (można też udać się na zabieg do salonu kosmetycznego). Wystarczy kawa, cynamon, gruboziarnista sól i imbir. Taką „papkę” należy wsmarować energicznie w ciało (zwłaszcza w okolice pośladków, brzucha oraz ud). Efekt? Skóra będzie gładka, pachnąca i napięta. Taki domowy kosmetyk to najlepszy i najtańszy peeling, który warto stosować co jakiś czas. Peeling redukuje martwy naskórek, pobudza skórę i sprawia, że wygląda ona korzystniej. W sam raz do krótkich spódniczek i sukienek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *