Sposoby na ciasne mieszkanie

Mieszkanie w bloku dla wielu jest koniecznością. Wiąże się jednak z ograniczoną przestrzenią, w której domownicy zmuszeni są żyć. Małe pokoje, które zazwyczaj są niskie to wyzwanie do stworzenia wnętrza, które będzie wygodne i przestrzenne.

Meble na wymiar dopasowane do metrażu

W zbyt ciasnym pokoju łatwo można się zagracić. Brak miejsca na meble powoduje, że bałagan „robi się sam”. Meble na wymiar, które produkuje Radom to więc dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni. Ważne by mieć odpowiednią ilość schowków, które ukryją to, z czego nie korzysta się codziennie. Taka organizacja ułatwi życie. Meble na wymiar pozwolą zaś wykorzystać każdy kąt. Meble kupne posiadają dane rozmiary, które nie zawsze współgrają z metreażem pokoju. Zamiast biurka, które jest za małe, można więc zakupić blat i umieścić pod ścianą pod oknem. Przestrzeń pod takim blatem może mieć funkcję przechowywania wielu rzeczy, które z pewnością nie zmieszczą się w normalnym biurku.

Ciasne, ale własne?

Meble na wymiar to tylko jeden z pomysłów. Warto przyjrzeć się mieszkaniu i sprawdzić, czy nie można wbudować pawlaczy we wnęki czy pod sufitem. Ważna jest również kolorystyka ścian oraz mebli. Zbyt ciemne barwy optycznie zmniejszą pokój, który w mieszkaniu zazwyczaj i tak jest niewielki. Lepiej umieścić lustra. Pozwolą rozjaśnić pokój i sprawią, że przestrzeń będzie bardziej odczuwalna. Ten, kto skazany jest na mieszkanie w bloku, nie musi więc się załamywać – można je bowiem urządzić nie tylko wygodnie, ale i kreatywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *