Sposób na kuchnię w francuskim stylu

Piękna, naturalna i bardzo przyjemna – to określenia, które wielu Paniom domu kojarzą się z kuchnią. W takim wnętrzu chce się pracować i spędzać czas przyrządzając posiłki dla najbliższych osób. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest urządzenie kuchni w stylu francuskim. Jak osiągnąć idealny efekt?

Kuchnia w stylu francuskim jest wnętrzem jasnym i naturalnym. I dlatego dominują w nim jasne kolory, które pojawiają się między innymi na ścianach. Można je pomalować na biało, ale sprawdzi się również jasny beż czy jasna zieleń. Ściany można również ozdobić tapetą w efektowny wzór. Podłoga w takiej kuchni może być drewniana, co podkreśli przytulny charakter wnętrza.

Niezwykle ważne jest to, by wybrać dla niej odpowiednie wyposażenie. Kuchnia będzie wyglądać elegancko i naturalnie, gdy pojawiają się w niej drewniane meble. Oczywiście, muszą być one pomalowane na jasny kolor – odcień beżowy, kremowy lub biały. Dzięki temu cała kuchnia staje się jaśniejsza oraz optycznie większa. Bardzo dobrze jest, gdy pojawiają się w niej otwarte półki oraz przeszklone fronty. Meble muszą być elegancko wykończone, na miejscu są również dodatkowe zdobienia.

Aby kuchnia była funkcjonalna, może się w niej pojawić wyspa, która będzie wykorzystywana jako dodatkowa przestrzeń do pracy lub też stół. We francuskiej kuchni bardzo odpowiednim elementem jest również sam stół, przy którym będzie można wygodnie usiąść i zjeść. Charakter wnętrza podkreślą dodatki – zioła w doniczkach, obrazki ścienne, kwiaty w wazonach oraz wzorzyste zasłony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *