Spontaniczne wakacje – gdzie wyjechać?

Plan podróży, zabukowane już od pół roku noclegi, auto przygotowane do drogi przez mechanika, cel ten co od kilku lat – czy tak powinny wyglądać prawdziwe wakacje? Czy wpisywanie całej wyprawy w sztywny plan i ścisłe trzymanie się go to dobry pomysł na wypoczynek? Zdecydowanie nie!

Urlop i w świat

Stara zasada mówi, że najlepsza zabawa zawsze zaczyna się spontanicznie. Jeśli nie mamy jeszcze dzieci i pracy do której jeśli nie przyjdziemy to wszystko się zawali, warto wybrać na spontaniczne wakacje. Jeśli uda nam się zdobyć kilka dni wolnych w krótkim czasie, warto pojechać gdzieś, gdzie jeszcze się nie było. Na spontanicznych wakacjach robi się tylko to na co ma się ochotę i nic więcej i właśnie dlatego jest to tak przyjemne.

Zasady spontanicznych wypadów

Spontaniczny wypad musi rozpocząć się od spontanicznego pomysłu na wypad i chęci natychmiastowej realizacji. Wybieramy tylko miejscowość, do której się wybieramy i dopiero na miejscu martwimy się o noclegi i wyżywienie. Namioty, domki, czy nawet spanie w aucie – nie ważne! Liczy się tylko dobra zabawa. Tak naprawdę nawet najbardziej oblegane miejscowości mają miejsca noclegowe dla osób wybierających się na wyjazd spontanicznie. Niestety trzeba się przygotować na noclegi o obniżonym standardzie. Jednak wszystkie niedogodności rekompensuje mnogość przeróżnych przygód – najważniejsze to stawiać im czoło z uśmiechem na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *