Jak się wyspać – proste sposoby

Zastanawiasz się, co zrobić, by wstawać rano rześkim i pełnym energii? Poznaj nasze proste sposoby na wyspanie się, które Ci to umożliwią!

Kładź się o stałej porze

Tak, wbrew pozorom jest to bardzo ważne! Nasz organizm jest bardzo czuły na zmiany rytmu dobowego – dlatego też dbaj o to, by nie zmieniać godzin snu i czuwania. Dzięki temu sen będzie głębszy i bardziej spokojny, a Ty unikniesz problemów z zasypianiem.

Śpij w niezbyt wysokiej temperaturze

Przegrzewanie się podczas snu jest nie tylko bardzo niezdrowe, ale także negatywnie wpływa na jakość snu. Dbaj zatem o to, by w sypialni panowała temperatura około 20 stopni oraz by była ona często wietrzona. Zrezygnuj także ze zbyt grubych kołder i narzut.

Przed snem nie myśl o poważnych sprawach

Zastanawiasz się, jak się wyspać? Aby dobrze spać, trzeba być spokojnym i rozluźnionym. Oglądanie przed snem horrorów, rozmyślanie o polityce czy trudnych rozmowach w pracy z pewnością nie ułatwi Ci zaśnięcia, a do tego może przyczynić się do powstawania koszmarów sennych. Przed udaniem się do łóżka postaraj się więc myśleć o przyjemnych sprawach i odprężyć się – na przykład podczas ciepłej kąpieli.

Nie pij alkoholu przed snem

Wiele osób wciąż wierzy, że alkohol to doskonały “środek usypiający”. Prawda jest jednak taka, że spożywanie napojów wyskokowych przed zaśnięciem ma fatalny wpływ na jakość snu – może stać się między innymi przyczyną wybudzania się w nocy. Jeśli masz problemy ze snem, postaraj się unikać alkoholu wieczorami, lub sięgaj po niego jedynie sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *