Psy pasterskie w domu

Wiadomo, wiedzą o tym wszyscy w miarę doświadczeni hodowcy takich zwierząt jak psy, że, z różnych względów, są rasy, które wymagają szczególnie dużego doświadczenia oraz naprawdę sporego wyczucia, inaczej, nie będąc dobrze prowadzone, popadają w różnego rodzaju patologię, które nieodwracalnie wypaczają ich psychikę. Więc hodowla psów, zwłaszcza psów niektórych- naprawdę wymaga szczególnie zaawansowanego przygotowania, które musi obejmować wszystkie możliwe dziedziny wiedzy z zakresu kynologii.

Cechy psa domowego często mylą

Psy berneńskie są jednymi z tych szczególnych ras, które zostały obdarzone przez matkę naturę niezwykle silnym, atletycznym wręcz ciałem, nadającym się do pracy w naprawdę trudnych warunkach, a jednocześnie bardzo kruchą psychiką, która wymaga szczególnej troski ze strony właściciela; inaczej, nieumiejętnie regulowana, rozprzęga się i staje spaczona. Berneńczyki, chociaż należą do grupy tak zwanych psów użytkowych, są jednocześnie rasą wymagającą intensywnego obcowania z człowiekiem; inaczej dziczeją. Poza tym, berneńskie psy pasterskie są także bardzo wymagające jeżeli chodzi o takie sprawy jak szeroko pojęta pielęgnacja; wymagają naprawdę wzmożonej higieny.

Także, reasumując, należy stwierdzić, że berneńczyki, choć niewątpliwie są psami niezwykle cennymi pod względem użytkowym, nie mogą być pod żadnym pozorem traktowane tak jak typowe psy pracujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *