Prostowanie włosów – co należy wiedzieć?

Proste włosy to często marzenie wielu kobiet. Piękne, gładkie i lśniące – tak prezentują się idealnie proste włosy. Kobiety, które takimi włosami nie mogą się pochwalić, decydują się na ich prostowanie. Warto jednak wiedzieć jak to robić, jaki sprzęt wybrać i jak chronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniej prostownicy. Do wyboru mamy prostownice metalowe, jednak one bardziej niszczą włosy i sprawiają, że końcówki się do niej przylepiają. Często są dość tanie i nie posiadają regulacji temperatury, dlatego nie nadają się do włosów cienkich i delikatnych. Zdecydowanie lepsze są prostownice teflonowe i ceramiczne. Nagrzewają się równomiernie, można regulować temperaturę i dzięki temu minimalizuje się ryzyko przypalenia włosów.

Ważne jest również to, by wyposażyć się w specjalne kosmetyki termoochronne. Takie preparaty nie tylko ułatwiają stylizację włosów, na przykład utrwalając uzyskany efekt, ale również chronią włosy przed wysoką temperaturą. Dzięki nim na włosach powstaje ochronna warstwa, która je zabezpiecza.

Niezwykle istotny jest też sposób, w jaki korzysta się z prostownicy. Najpierw należy włosy umyć i dokładnie wysuszyć. Nie należy przeprowadzać zabiegu na wilgotnych włosach, gdyż wtedy je palimy i bardziej niszczymy. Należy też ustawić odpowiednią temperaturę – najlepiej 180-190 stopni. Prostujemy pojedyncze pasma, przeciągając po nich jednostajnym ruchem – od nasady po końce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *