Jak pokonać zazdrość w związku?

Zazdrość w związku jest czymś naturalnym – o ile nie przekracza pewnych granic. Kiedy obsesyjnie sprawdzamy partnera (lub on nas), to nie sposób jest cieszyć się wzajemną bliskością. Poznaj kilka sposobów, które pomogą Ci uporać się z zazdrością!

Poznajcie swoich znajomych

Jeśli będziecie wiedzieć, z kim przyjaźni się i spotyka druga połówka, na pewno będziecie czuli się pewniej – w końcu najbardziej przytłaczająca jest niepewność! Być może polubisz kolegów partnera i stworzycie zgraną paczkę…?

Ustalcie jasne zasady

Pary, które zmagają się z problemem nadmiernej zazdrości, powinny ustalić zasady i granice, których będą przestrzegać. Określcie, jaki macie stosunek do spotykania się z byłymi, jak zapatrujecie się na dodawanie miłych komentarzy pod zdjęciami innych kobiet czy mężczyzn oraz czy i na jak długo możecie bez siebie wyjeżdżać.

Nie szpiegujcie się

Pokusa, by sprawdzić telefon lub komputer partnera, czasami jest trudna do pokonania. Jednak udowodniono, że takie zachowania… tylko wzmagają zazdrość! Czasami zwykłe SMSy możemy przecież zinterpretować dwuznacznie – mimo że ich nadawca nie miał nic złego na myśli.

Poszukajcie źródeł problemu

Za nadmierną zazdrością często kryją się bardzo poważne, utrudniające życie lęki i przekonania, na przykład “jestem nie dość dobry”, “nie jestem tak atrakcyjny, jak poprzedni partner mojej ukochanej”, “nie zasługuję na miłość, więc będę porzucony”. Porozmawiajcie o tym na spokojnie, a w razie potrzeby – udajcie się do psychoterapeuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *