Pokój nastolatki – jak wybrać stylowe biurko?

stylowy pokój nastolatki

stylowe biurko w stylu kolonialnymZbliża się jesień, a wraz z nią – rok szkolny i powrót naszych dzieci do szarej rzeczywistości oraz godziny spędzane przy biurku. Jeśli planujemy zakup nowego, a pociecha nie jest już małym dzieckiem, a pretendującą do dorosłości nastolatką, warto wybrać biurko, które w perspektywie będzie mogło zmienić funkcję i stać się sekretarzykiem, toaletką albo…biurkiem studentki. 

Jakie stylowe biurko?

Klasyczne, typowe młodzieżowe, szkolne biurko może wzbudzić bunt nastoletniej i zakochanej w stylowych przedmiotach duszy. Jeśli jest to dusza romantyczna – tym bardziej. Drewno pokryte jasną farbą pasuje do przytulnego pokoju romantycznej nastolatki. Porządek pomaga utrzymać duża liczba szufladek, półek, przegródek – nieodzownych, gdy posiadamy niezliczoną liczbę drobiazgów. Zasadnicze pytanie powinno brzmieć: w którym miejscu postawić biurko, by maksymalnie wykorzystać światło dzienne. W wielu miejscach przeczytać można, że najlepszym miejscem dla biurka będzie pod oknem. Z drugiej jednak strony padające, ostre słoneczne światło paradoksalne może przeszkadzać w pracy czy nauce. Dlatego ściana prostopadła do okna będzie najlepszym rozwiązaniem.

Shabby chic do pokoju nastolatki

Stylowe biurka w stylu shabby chic, czyli celowo postarzane to jedna z ciekawszych propozycji. Retro i vintage są ponadczasowe, bardzo modne i niebanalne. Nie każda nastolatka jest jednocześnie fanką skrajnej czystości więc pewnie ucieszy ją fakt, że na jasnej powierzchni nie widać zbyt mocno kurzu. Warto wybrać jednak drewno dobrej jakości.