Paznokcie żelowe – czy warto?

Dlaczego warto robić paznokcie żelowe

Kobiety bardzo dbają o to, by mieć zadbane dłonie oraz paznokcie. Pięknie prezentują się oczywiście również ciekawie pomalowane paznokcie. Kolory czy wzory można dobrać w zależności od gustu, aktualnej mody czy okazji. Pomalowane paznokcie mogą stać się ciekawym dodatkiem do całej stylizacji. Aby efekt był jeszcze bardziej wyraźny, coraz więcej kobiet decyduje się również na przedłużanie paznokci. Sporą popularnością cieszą się paznokcie żelowe. Co należy o nich wiedzieć?

źródło: firmy.net
źródło: firmy.net

Jak sama nazwa wskazuje paznokcie te wykonywane są ze specjalnego żelu. Nakładany jest on na płytkę paznokcia. Pod wpływem działania światła UV żel odpowiednio twardnieje – a trwa to około 2-3 minut. Takie żelowe paznokcie są trwałe, jednak mniej niż paznokcie akrylowe. Z czego to wynika? Żel nie jest aż tak bardzo mocno zespojony z płytką paznokcia. Ma to jednak również swoje zalety – żel nie niszczy paznokci, dzięki czemu nie pogarsza się ich stan oraz wygląd. Paznokcie żelowe wyglądają również bardzo naturalnie, oczywiście dzięki temu że są przezroczyste.

źródło: wzorkinapaznokcie.net
źródło: wzorkinapaznokcie.net

Trzeba jednak na nie uważać, gdyż nie są zbyt odporne na uszkodzenia. Ogólnie rzecz biorąc utrzymują się zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Zależeć to będzie od naszego trybu życia.

źródło: nailsandmakeup.bloog.pl
źródło: nailsandmakeup.bloog.pl

Poza tym o takie paznokcie również trzeba dbać. Wraz ze wzrostem paznokci, należy uzupełniać żel. Jeżeli zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji paznokci żelowych, w końcu po prostu odpadną. Paznokcie żelowe można dowolnie malować i zdobić, dzięki czemu stają się tak piękne i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *