Odmładzanie laserem nie tylko w filmach Sci-Fi

Technika wyższego szczebla, już od dłuższego czasu współpracuje z medycyną. Nie tylko w zakresie leczenia konwencjonalnego ale także i estetycznego. Laserowe zabiegi w gabinecie kosmetycznym to już nie nowość. Niweluje się nimi piegi, przebarwienia skóry a nawet trądzik. W ostatnich latach, laser został również wykorzystany do usuwania efektów starzenia się skóry. Fotoodmładzanie polega na punktowym naświetlaniu laserem określonych partii skóry i najczęściej stosuje się go w obrębie twarzy. Najczęściej wykonują ten zbieg profesjonalne salony spa.

Depilacja na długi okres czasu

Laser wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Także w technikach upiększających. Niejednokrotnie Kobiety decydują się na zabiegi przy jego użyciu, ze względu na ich trwałość i skuteczność. Takim zabiegiem jest między innymi depilacja laserowa. Dzięki cieniutkim wiązkom światła, cebulki włosa ulegają zniszczeniu i minie długi okres czasu, zaczym się odbudują. Jest to technologia wymogów cywilizacyjnych, która ciągle posuwa się do przodu.

Zbawienne zastrzyki

Starzenie się skóry jest nieuchronnym zjawiskiem. Już w wieku dwudziestu pięciu lat, skóra spowalnia proces odbudowy i powstają pierwsze zmarszczki. I w tej dziedzinie biotechnologia odkryła znaczące rozwiązania. Zaliczyć możemy do nich kolagen. Tak naprawdę jest to rodzaj białka zawartego w skórze człowieka, zapobiegający rozciąganiu i wiotczeniu. Z upływem czasu, naturalny kolagen zanika i z tego też względu skóra staje się mniej sprężysta. W gabinetach kosmetycznych, dostępne są zastrzyki kolagenowe, które to powstrzymają proces starzenia skóry a nawet są w stanie zniwelować procesy, które już się dokonały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *