Modne wykończenie dla łazienki

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy na co dzień i zależy nam na tym, by była wnętrzem wygodnym, praktycznym, ale też ciekawym. Dlatego warto trochę eksperymentować z jej aranżacją. Pierwszym krokiem do uzyskania modnej i ciekawej łazienki jest wybór wykończenia.

Łazienkę z powodzeniem można wykończyć przy użyciu tapety. Do łazienki idealnie nadaje się tapeta winylowa, odporna na wilgoć. Jest to również praktyczne rozwiązanie, gdyż tapetę można w każdej chwili zmienić na inną. Do wyboru mamy tapety w różnych kolorach, ale też wzorach. Dzięki temu możemy w łazience stworzyć dowolny klimat. Dzięki tapecie łazienka może stać się bardzo elegancka, romantyczna, nowoczesna lub też niezwykle radosna. Dany kolor lub wzór może pojawiać się też na dodatkach, co sprawi, że wnętrze będzie jeszcze bardziej atrakcyjne.

W łazience można również zastosować drewno. Idealnie nadawać się będzie tutaj drewno egzotyczne. Drewno tekowe jest bardziej odporne na działanie wilgoci. Można je zastosować na podłodze, do obudowy wanny oraz szafki pod umywalkę. Aby drewno było trwalsze należy je pokryć odpowiednim olejem oraz lakierem. Do takiego wykończenia pasują odcienie brązu, beżu i koloru żółtego. Takie wykończenie będzie pasować do łazienki w stylu kolonialnym.

Bardzo ciekawie będzie też wyglądać wykończenie w stylu industrialnym. Na suficie może pojawić się cegła. Ściany można pokryć tynkiem imitującym beton oraz częściowo również cegłą. Oczywiście takie wykończenie należy odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. Wtedy łazienka dłużej będzie zachwycać swoim wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *