Moda na elfickie motywy

Elfy występowały w wielu mitologiach, nie zawsze jako pozytywne istoty ale na pewno magiczne. Ich popularność w czasach współczesnych zwiększyła się dzięki wielu pozycjom literatury oraz produkcjom animowanym, a także hollywoodzkim. Tendencja ta przeniosła się także na trendy dekoratorskie.

Elfy w dodatkach

Większość wizerunków przedstawia elfy jako postacie delikatne, zwinne i przede wszystkim bardzo piękne. Należy zastanowić się nad umieszczeniem części ich uroku i magii do wnętrza swojego domu. Można to zrobić w bardzo delikatny i subtelny sposób, wybierając elementy dekoracyjne przedstawiające te magiczne istoty. Dobrym pomysłem może być świecznik którego podstawą jest elf lub lustro na którego ramie widnieje postać tej mistycznej istoty. Innym elementem dekoracyjnym z wizerunkiem elfów może być przycisk do papieru, szkatułka lub też figurka wykonana z brązu lub innego materiału.

Dobre duszki w mieszkaniu

Wpisywanie elfickich motywów w nasz wystrój może wywołać w nas uczucie, że ktoś nad nami czuwa. Uczucie to nasila się im bardziej darzymy sympatią te istoty, wydaje nam się wtedy, że pomagają nam w codziennych problemach. Warto więc wprowadzić ten akcent do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *