Czy manicure hybrydowy może być szkodliwy?

Lakiery hybrydowe szturmem podbijają serca fanek manicure. Bardzo trwałe i odporne na odpryski czy zadrapania, a do tego nie trzeba czekać aż wyschną. Jednak, wiele pań obawia się, czy decydując się na „hybrydy” nie zaszkodzą swoim paznokciom. A jaka jest prawda? Czy czy manicure hybrydowy jest szkodliwy?

Lakiery hybrydowe – co to w ogóle jest?

Lakier hybrydowy to mieszanka lakieru i żelu zasychających pod lampą UV. Poza kolorem cechuje go utwardzanie płytki paznokcia. Prawidłowo nałożony i utwardzony lakier wytrzymuje na od 2 do 3 tygodni przy zadbanych paznokciach. W spadku po lakierze dostał m.in. niską ingerencję w płytkę i naturalny wygląd, zaś od żelu trwałość, błysk, szybkość schnięcia i odporność. Co więcej, pozwala na każdy rodzaj zdobień na paznokciach.

Jak to się robi?

Aby manicure hybrydowy miał wszystkie wymienione zalety musi być wykonany prawidłowo. Dzięki temu zyskujesz również bezpieczeństwo podczas zabiegu. Zaczyna się go od prawidłowego przygotowania płytki. Jeśli była już na nich warstwa hybrydy, trzeba ją bezpiecznie ściągnąć. Polega to na przyłożeniu do paznokci wacików nasączonych acetonem i osłonięciu ich fragmentem folii aluminiowej, aby lakier zmiękł i odszedł do płytki. Po zdjęciu resztek, wykonuje się standardowe czynności: wycięcie skórek i piłowanie. Bardzo ważne jest odtłuszczenie płytki, aby hybryda mogła się utrzymać. Dalej nakłada się bazę, którą utwardza się pod lampą, a następnie nakłada się co najmniej 2 warstwy wybranego koloru. Następnie wykonywane są ewentualne zdobienia, a na koniec kładzie się warstwę topu. Na koniec wszystko jest przemywane specjalnym płynem.

Czy hybryda szkodzi paznokciom?

Mówienie, że robienie hybryd jest niebezpieczne dla zdrowia to przesada, ale jest kilka aspektów, które mogą negatywnie wpłynąć stan nie tylko paznokci. Po pierwsze: kontakt z acetonem zawsze jest ryzykowny dla paznokci, ale to można niejako obejść. Po drugie: kontakt z promieniowaniem lampy UV podnosi ryzyko nowotworów skóry i przyspiesza jej starzenie. Jednak straszenie rakiem jako konsekwencją wykonywania manicure hybrydowy jest na wyrost, ponieważ przy lampie spędza się tylko około 10 minut, a zdecydowanie więcej bywamy na słońcu bez ochronnych filtrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *