Leonardo da Vinci, człowiek renesansu

Leonardo da Vinci, to jeden z najpopularniejszych malarzy, o którym słyszał każdy wielbiciel malarstwa. Da Vinci pochodził z renesansowych Włoch. Na co dzień zajmował się nie tylko malowaniem. Był pasjonatem muzyki, filozofii, architektury anatomii i wielu innych. Zamiłowanie do tak wielu dziedzin życia odzwierciedla się w jego pracach. Był bardzo kreatywny i twórczy. Faktura, kolor i wzór nie były dla niego granicą, której nie mógłby pokonać. Nazywany „człowiekiem renesansu”, jest również jedną z najbardziej utalentowanych osób, w historii szeroko pojętej światowej sztuki.

Kreator

Leonardo da Vinci był wizjonerem, który bardzo wyprzedzał swoje czasy. Dzięki temu, iż był wynalazcą oraz konstruktorem, naszkicował pierwsze projekty czołgu, helikoptera czy podwójnego kadłuba łodzi.

Malarstwo

Obrazy olejne, które tworzył do dziś przeszły jako kanon dzieł malarskich. Niestety zachowało się tylko 15 obrazów Da Vinciego, a do najpopularniejszych należą: Ostatnia Wieczerza , Dama z łasiczką i(nazywana również Damą z gronostajem) oraz Mona Lisa. Ten niesamowity twórca, pozostawił po sobie nie tylko liczne szkice, ale i spisane książki, notatki oraz ryciny, które fascynują badaczy po dziś dzień.

 

fot.momi.rs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *