Kupujesz samochód? Uważaj!

Przed zakupem samochodu warto sprawdzić jego stan techniczny.  Najlepiej ustalić ze sprzedawcą przetestowanie pojazdu na stacji kontroli pojazdów, gdy samochód przejdzie wszystkie testy opłacimy taką usługę, gdyby były problemy z samochodem koszty pokrywa sprzedający. Żadna osoba oferująca sprzedaż auta nie powinna mieć obiekcji przy takiej umowie, jeżeli jest pewna sprawności samochodu, a przecież tak właśnie są reklamowane.

Jak nie dać się oszukać

Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat samochodów, najlepiej wziąć ze sobą znajomego mechanika lub kolegę, który posiada odpowiednią wiedzę i będzie w stanie nam doradzić. Naprawdę warto się zorientować w co będziemy musieli zainwestować po zakupie danego samochodu, ponieważ poszczególne koszty czasami potrafią przytłoczyć. Naprawa skrzyń biegów jest dość droga, to samo dotyczy większości naprawy elementów silnika, dlatego nie ufajmy sprzedawcom i wszystko konsultujmy z osobą która ma pojęcie „co w trawie piszczy”.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu?

Sam wygląd to nie wszystko, obecnie nieuczciwi sprzedawcy często „picują” samochody, które wcześniej były wrakami. Cofanie liczników to nic nowego. A co gorsza samochody, które za granicą według powszechnej opinii nadawały się na złomowanie w Polsce znajdują „lekarzy”, którzy składają je do kupy, dopieszczają i sprzedają jako okazje – tzw. „nic nie stuka, nic nie puka”. Tego typu wraki za granicą kosztują grosze i za grosze w Polsce są naprawiane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *