Kokosowe kosmetyki – pięknie pachnąca skuteczność

Kosmetyki wykonane z naturalnych składników podbijają świat. Nie każdy chce smarować swą skórę, włosy czy paznokcie substancjami sztucznie wytworzonymi w fabrykach. Nowoczesne, tradycyjne kosmetyki to niestety głównie chemia i do tego testowana na zwierzętach, dlatego też powinniśmy odchodzić od takich rozwiązań.

Kokos na skórę

Palmy kokosowe są w całości wykorzystywane przez człowieka. Liście trafiają jako strzechy na domów, drewno jest jednym z najtwardszych na świecie, mleko i miąższ orzechów stanowią pożywienie. Orzechy kokosowe są także stosowane w kosmetologii naturalnej, np. do produkcji masła kokosowego. Kokos ma wyjątkowe właściwości odżywcze i regenerujące dla skóry. Masło kokosowe redukuje podrażnienia, usuwa niedoskonałości i głęboko odżywia skórę.

Masło kokosowe dla wegan

Produkty wykonane z mleka i miąższu kokosowego są kierowane w szczególności dla wegan.  Ze względu na swój światopogląd unikają produktów przy których produkcji cierpią zwierzęta. Kosmetyki naturalne takie jak masło kokosowe nie są produkowane ze składników pochodzenia zwierzęcego, a także nie są testowane na zwierzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *