Jakie podkłady mamy do wyboru?

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków używanych przez kobiety. Ma on niezwykle cenna wartość. Przede wszystkim pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości i pomaga stworzyć idealny makijaż. Podkłady mają również właściwości, które pomagają utrzymać skórę w zdrowej kondycji. Jakie zatem produkty mamy do wyboru?

Szczególnie popularne są podkłady nawilżające. Nadają się one bowiem do większości rodzajów cery – suchej, szorstkiej czy wrażliwej. Podkład nawilżający pomaga zatrzymywać w skórze wodę i dzięki temu jest zdrowsza i piękniejsza. Możliwe jest to dzięki takim składnikom jak kwas hialuronowy oraz witaminom czy proteinom. Podkłady nawilżające często chronią również skórę przed promieniowaniem słonecznym, mrozem oraz wiatrem. Dla cery, która ma skłonności do wszelkiego rodzaju podrażnień, najlepszy będzie podkład mineralny.

Inne dostępne produkty to podkłady liftingujące. Nadają się oczywiście do cery bardziej dojrzałej, wiotkiej i z lekkimi zmarszczkami. Takie podkłady mogą też stosować kobiety młodsze, które mają skórę szczególnie zmęczoną oraz odwodnioną. Podkłady liftingujące zwierają takie składniki, które pomagają skórę właściwie pielęgnować i chronić. Działają też na skórę napinająco i to pozwala ukryć zmarszczki.

Inny rodzaj to podkłady rozświetlające. Taki podkład dzięki odpowiednim pigmentom pomaga sprawić, że twarz wydaje się świeższa i bardziej promienna. Skutecznie pomaga też zatuszować zaczerwienienia, plamy i cienie. Podkład ten sprawia, że skóra wygląda bardzo delikatnie i pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *