Jakie kolory nadają się do sypialni?

Kolory odgrywają w aranżacji sypialni bardzo ważną rolę. To one odpowiadają w dużej mierze za klimat, który będzie panował w tym wnętrzu. Szczególnie budują charakter wnętrza, gdy wyposażenie sypialni zostaje ograniczone do minimum. Musimy zatem wybrać takie kolory, które będą sprzyjały wypoczynkowi. Jakie kolory warto wybierać do tego wnętrza?

W sypialni zazwyczaj najlepiej prezentują się jasne kolory, które są łagodne, delikatne i przyjemne dla oka. Pozwalają również optycznie powiększyć wnętrze. W zależności od tego, jakie konkretnie kolory wybierzemy, wnętrze może stać się dość chłodne, bardziej radosne, przytulne lub też romantyczne.

Wybierając delikatne beże, odcienie kremowe lub wrzosowe i zestawiając je z odcieniami niebieskiego lub szarego, tworzymy wnętrze bardzo spokojne i kojące. Takie zestawienia idealnie nadają się do sypialni, które będzie miejscem wyciszenia się. Kiedy do aranżacji sypialni dodamy pudrowy róż lub też cieplejszy beż, sypialnia stanie się bardziej przytulna i pozytywna.

A jak dobierać kolory, jeżeli nie jesteśmy pewni swoich decyzji? Warto korzystać z palety kolorystycznej. Kolory, które są blisko siebie, to kolory pochodne. Ich zestawienie będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które zawsze będzie dobrze się prezentować. Trzeba jedynie zdecydować, jaki kolor najbardziej nam odpowiada. Jeżeli z kolei chcemy do sypialni wprowadzić jakiś mocniejszy, bardziej wyrazisty kolor, najpierw możemy sprawdzić, jak będzie wyglądał w sypialni. W tym celu można choćby powiesić większy obraz w danym kolorze i niejako oswoić z nim wnętrze. Później można pomalować tak jedną ze ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *