Jak zaplanować garderobę?

Garderoba to marzenie każdej kobiety, ale nie tylko. Takie pomieszczenie powinno pojawiać się w każdym domu – wtedy łatwiej byłoby trzymać ubrania, obuwie i częściowe wyposażenie. Łatwiej byłoby też utrzymywać porządek i znaleźć to, co akurat jest nam potrzebne.

Aby jednak garderoba była tak praktyczna i funkcjonalna, musi być odpowiednio zaplanowana. Pewne zasady dotyczą zarówno garderoby będącej osobnym pomieszczeniem, jak i takiej, która zorganizowana jest w sypialni, np. we wnęce. Jak zaplanować garderobę, by była praktyczna i cieszyła oko?

Podstawową sprawą jest przeanalizowanie naszych potrzeb. Musimy zastanowić się, jakie posiadamy rzeczy i w jakiej ilości. To ułatwi nam zaplanowanie wielkości garderoby, ale również jej zagospodarowania. W garderobie chcemy posługiwać się zasadą im więcej, tym lepiej. Chodzi o ilość półek, szuflad czy wieszaków. Zdecydowanie praktyczniejsze są półki, na których zmieści się kilka bluzek i łatwiej będzie je wyciągać. Takie półki mogą też być wysuwane. Zainwestujmy też w specjalne przegródki na bieliznę czy kosze na inne drobiazgi.

Warto w garderobie wygospodarować miejsce na kilka drążków na wieszaki, tak by zmieściły się na nich rzeczy krótsze i dłuższe. Garderoba to też dobre miejsce na trzymanie ubrań sezonowych, obuwia, ale też koców, pościeli czy ręczników. Najpraktyczniej będzie stworzyć garderobę, która będzie sięgać aż sufitu. Wtedy tą przestrzeń przeznaczymy na właśnie takie rzadziej używane rzeczy. Poza tym warto, by każdy domownik posiadał swoją część w garderobie. Pamiętaj jednak, że to jak zaplanujesz garderobę dla każdego domownika ma duże znaczenia, dla tego, czy będzie ona sprzyjała porządkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *