Jak wygląda filmowa kancelaria prawna?

Seriale kreują rzeczywistość, która zazwyczaj wygląda lepiej niż ta, którą znamy z własnego życia. Przede wszystkim wszyscy, którzy mieszkają w większym mieście, mają duże, piękne lokale. Mają pracę, mają miłość. Są młodzi, piękni i choć mają problemy, to jednak mimo wszystko są szczęśliwi i zdystansowani.

Prawnik w spódnicy

Takim serialem jest między innymi „Prawo Agaty”, gdzie Agnieszka Dygant wciela się w rolę uroczej pani adwokat. Kancelaria prawna to dla niej za mało – kobieta często pracuje w terenie, zleca śledzenie swoich klientów i w ogóle robi wiele zadań w ramach nadgodzin. Zawsze wygląda świetnie, wręcz nienagannie. Jak przystało na główną bohaterkę – samotną, dzielną kobietę, Agata jest odważna, cyniczna, ma poczucie humoru. Jedyne, czego nie ma to… miłość. Ta jednak, jak łatwo można się domyśleć, znajduje się. Przecież i prawnik może się zakochać…

To, co w filmie jest przerysowane

Estetyka serialu jest bardzo przyjazna. Kancelaria prawna Katowice znajduje się w centrum, dlatego też pracownicy (wiadomo, tworzą grupę przyjaciół) mogą w wolnej chwili wyskoczyć na drinka do knajpki niedaleko. Jadają i spotykają się w najlepszych lokalach. Dużo pracują, wręcz żyją swoją pracą, która rzecz jasna jest ich największą pasją, dlatego nie mają czasu na gotowanie. Czas wolny jednak mają, ponieważ widz może śledzić jak spędzają go na mieście do późnych godzin nocnych. Czy jest w tym logika? Nie ma. Filmowy prawnik nie bywa zmęczony, a kancelaria prawna Katowice to jego drugi dom. Tak się zdarza chyba tylko w serialach..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *