Jak w kuchni zmieścić stolik z krzesłami?

W wielu domach jadalnię urządzamy w salonie lub też przeznaczamy na nią osobne pomieszczenie. Jednak wiele osób bardzo chętnie stara się też urządzić w kuchni chociaż niewielki kącik śniadaniowy. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Poza tym będzie to wygodne miejsce dla osoby, która działa w kuchni – może na chwilę usiąść i odpocząć. Nie będzie też odizolowana od pozostałych domowników. Zawsze ktoś może tu przyjść na kawę, poczytać czy się pouczyć. Jak zatem taki kącik zaaranżować?

Na szczęście możliwości jest naprawdę sporo. Bardzo łatwo można wykorzystać znajdujący się w kuchni półwysep. Wystarczy za nim zamontować zgrabny, niewielki stolik. Idealnie będzie się prezentować stolik szklany na stalowych nóżkach – prawie niewidoczny nie będzie zaburzał proporcji wnętrza. Przy takim stoliku będzie można wygodnie zjeść, napić się kawy czy po prostu posiedzieć.

Jeżeli w kuchni jest okno, a pod nim wolna przestrzeń, to warto zagospodarować właśnie to miejsce. Ciekawie będzie prezentować się blat o nieregularnym kształcie, który może pełnić rolę stolika i parapetu. Małe taborety można wsunąć pod blat, by nie zajmowały miejsca. Można tez wybrać stolik, który będzie się składał. Gdy będzie niepotrzebny, wystarczy go złożyć, by nikomu nie przeszkadzał.

Kącik śniadaniowy z łatwością można urządzić w długiej i wąskiej kuchni – jeżeli zabudowa kuchenna zajmuje tylko jedną ścianę. Na tej pustej wystarczy zamontować niewielki, opuszczany blat, który również nie będzie utrudniał pracy w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *