Jak szybko zmienić wygląd wnętrz?

Kiedy znudzi się nam wystrój wnętrz, zastanawiamy się, jak można go odświeżyć. Jednocześnie zależy nam na tym, by zrobić to szybko i tanio. Oczywiście jest na to wiele sposobów. Wystarczy zmienić dekoracje pojawiające się we wnętrzach i w ten sposób nadać im nowego wyrazu.

Najważniejszą sprawą jest jednak ustalenie, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zastanówmy się, jaki styl najbardziej nam odpowiada oraz jak można wykorzystać meble znajdujące się w mieszkaniu. Pierwszym krokiem, będzie dobranie odpowiednich kolorów. To kolory budują nastrój we wnętrzu. Mogą sprawić, że stanie się chłodne, stonowane, przytulne, eleganckie lub radosne. Konkretne kolory są też związane z poszczególnymi stylami. Musimy zatem dobrze zastanowić się, jaką kolorystykę wybrać. Kolory do wnętrz można wprowadzać na różne sposoby. Zupełnie zmieni się charakter wnętrza, gdy przemalujemy ściany czy nawet jedną ze ścian.

Poza tym koniecznie trzeba też postawić na odpowiednie dodatki. Ważny jest rodzaj dodatków, ale też ich kolorystyka oraz styl. Wybór mamy ogromny. Aby szybko i tanio odświeżyć wnętrza możemy sięgnąć po nowy dywan, poduszki, narzutę na łóżko, firanki czy zasłonki. Możemy też wybrać kolorową porcelanę, wazony, obrazy.

Trzeba też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Oświetlenie również będzie budować nastrój wnętrza, a poza tym podkreśli nową aranżację. Musi zatem do niej pasować, przede wszystkim stylistycznie. Poza tym oświetlenie dobieramy pod kątem przeznaczenia ? inne wybierzemy do kuchni, inne do salonu czy sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *