Jak sobie poradzić ze stresem?

Stres to nieodłączny element naszego życia. Długotrwały i silny stres bardzo źle wpływa na nasze zdrowie oraz naszą psychikę. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć sposób na walkę ze stresem. Na każdego może oczywiście działać coś innego. Oto kilka najpopularniejszych sposób na walkę ze stresem.

Aby poradzić sobie ze stresem koniecznie należy zadbać o aktywność fizyczną. Ćwiczenia sprawiają, że w organizmie wzrasta poziom hormonów, które wpływają pozytywnie na nastrój. Poza tym kiedy wybierzemy sport, który jest dla nas przyjemny, który sprawia nam radość – efekt będzie jeszcze lepszy. Odstresujemy się, zapomnimy o problemach i zrelaksujemy. A wybór mamy tak duży, że bez problemu znajdziemy idealną formę aktywności fizycznej. Może to być choćby taniec, pływanie, bieganie, fitness czy joga.

Warto również wspomagać swój organizm, dbając o odpowiednią dietę. Powinna być ona bogata zwłaszcza w witaminę C, która pomaga obniżyć poziom kortyzolu – odpowiadającego właśnie za stres. Poza tym witamina C wzmacnia też odporność, poprawia nasz wygląd oraz samopoczucie. Najlepiej wprowadzić do diety owoce i warzywa bogate w tą witaminę, między innymi czarną porzeczkę, cytrusy czy paprykę. W kryzysowych sytuacjach można również wybrać witaminę C w postaci tabletek.

Odstresować się pomaga też zupełne wyciszenie. Pomocą w tym może okazać się słuchanie relaksacyjnej muzyki czy odgłosów natury. Skupianie się na takich dźwiękach pomaga się odprężyć, ukoić nerwy i odstresować. Takiej muzyki można słuchać w różnych miejscach – w samochodzie, w czasie ćwiczeń lub przed zaśnięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *