Jak skutecznie czyścić lustra?

Czyszczenie luster może być prawdziwą udręką. Nieważne jak intensywnie je myjemy i polerujemy ? i tak na powierzchni pozostają zabrudzenia i smugi. Jaka jest tego przyczyna? Zapewne używamy nieodpowiednich przyrządów. Jak zatem ułatwić sobie tą pracę?

Przede wszystkim potrzebna jest nam ściereczka, która pozwoli skutecznie usuwać brud z luster. Do jakiś wyjątkowo trudnych do usunięcia plam, możemy wykorzystać gąbkę. Jednak ona nie pomoże nam lustra wypolerować. Najlepiej zdają egzamin ręczniki papierowe oraz ściereczki z mikrofibry. Nie pozostawią smug i pozwolą usunąć cały kurz z powierzchni. Można też postawić na inne, domowe sposoby. Okazuje się, że bardzo praktycznym materiałem jest gazeta, która ułatwia polerowanie luster.

A jaki wybrać płyn do mycia luster? Jest to spory dylemat, zważywszy na to jaki ogromny wybór różnych specyfików mamy w sklepach. Trzeba wiedzieć, jaki skład powinien mieć skuteczny płyn. Na pewno warto wybierać te, które zwierają alkohol, ocet czy sok z cytryny. Możemy również stworzyć taki płyn samodzielnie ? będzie to tańsze i sami decydujemy o składzie takie preparatu.

Jednym z popularniejszych preparatów, który możemy stworzyć na własną rękę jest roztwór wody z octem. Wystarczy później wlać go do spryskiwacza. Niektórzy przygotowują również mieszkankę wody z denaturatem. Jeżeli chodzi o sposoby stosowane przez nasze babcie, to można powierzchnię lustra posmarować ziemniakiem, następnie umyć ją i wypolerować. Możemy więc wybrać sposób, który nam najbardziej odpowiada i go przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *