Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urządzanie przyjęć dla dzieci to nie tylko zapewnienie pociechom dobrej zabawy. To dla nich również najlepsza nauka tego, jak dbać o gości i innych ludzi, wyczuwać ich potrzeby i doceniać magię wspólnego świętowania. 

Grunt do dobra zabawa

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na dzień swoich urodzin, przeczuwając, że będzie w tym dniu najważniejszym dzieckiem na świecie. Warto wzmacniać to poczucie wyjątkowości i powiedzieć na przykład, jak pięknie zmieniło się nasze życie, od kiedy nasz jubilat jest na świecie. To w końcu święto nie tylko dziecka, ale też nasze. Dobre jedzenie na przyjęciu urodzinowym dziecka jest tak samo ważne jak zabawa. Zbyt wiele słodyczy może niezdrowo pobudzić dzieci, a następnie sprawi że będą one ociężałe i senne. Warto urozmaicić  menu, a z niechętnie jedzonych przez dzieci zdrowych przekąsek wyczarować coś specjalnego. Pomysły na dekorację jedzenia dla dzieci, tworzenie zwierzątek i zabawnych figurek z owoców i warzyw znajdziemy na wielu stronach internetowych. Dobrze jest przygotować wcześniej kilka zabaw czy gier, którymi można zająć dzieci, choć i tak najpewniej same znajdą najbardziej odpowiednią zabawę dla siebie, która w optymistycznej wersji nie wywróci naszego mieszkania do góry nogami.

Wybór tortu

Tort najlepiej zamówić w cukierni, chyba że jesteśmy pewni swoich kulinarnych i artystycznych zdolności. Wybierzmy taki z motywem pasującym do naszego dziecka – na przykład w kształcie ulubionej postaci z bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *