Jak poradzić sobie z sińcami pod oczami?

Częstym problemem, wynikającym z niewyspania są opuchnięte oczy z widocznymi sińcami. Zdecydowanie nie dodają one uroku. Jak zatem można się ich pozbyć? Wcale nie trzeba kupować jakiś specjalnych preparatów czy kosmetyków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów.

Jedną z najpopularniejszych opcji jest wykonanie okładów z herbaty. Idealnie nadaje się rumianek, lipa czy bławatek. Nie kładźmy pod oczy papierowych torebek, gdyż mogą one wywołać podrażnienia skóry czy spojówek. Lepiej jest wykonać napar z sypkich ziół i nakładać go za pomocą wacików kosmetycznych. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio go przestudzić. Można również wykonać okład z kostek lodu. Najlepiej lód owinąć w jakiś materiał lub gazę i położyć na powieki. Taki okład trzymamy na oczach kilka minut.

Innym ciekawym sposobem jest położenie na oczy plastrów ogórka lub awokado. Skutecznie zlikwiduje on opuchliznę i sińce. W ten sposób odżywiamy również skórę wokół oczu. Można również wycisnąć sok z ogórka i nakładać go na oczy wacikiem. Taki sok trzymamy na oczach kilkanaście minut, a później spłukujemy.

Bardzo skuteczny jest również świetlik zielarski, który występuje w postaci kremu lub kropli. Świetlik działa też przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Podobnie działa babka lancetowata. Bardzo szybko pozwala usunąć opuchliznę, nie tylko w okolicach oczu. Sińce pod oczami pomoże też usunąć popularne ziele medyczne ? arnika górska. Spośród tylu możliwości na pewno uda się nam wybrać odpowiednią dla siebie i skutecznie poradzić z tym problemem sińców pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *