Jak poradzić sobie z migreną?

Migrena to wyjątkowo silny, trudny do opanowania i uciążliwy ból głowy. Osoby, które cierpią z powodu migren, często są niezdolne do normalnego funkcjonowania. Takie bóle głowy pojawiają się jednak u coraz większej liczby osób i to coraz częściej. Istnieje bowiem wiele czynników, które takie bóle wywołują, między innymi silny stres, przemęczenie, niewyspanie, zmiany pogodowe. Jak sobie zatem można poradzić z migreną?

Bardzo ciekawe jest to, że w wielu przypadkach przyczyną powstawania migreny jest głód. Dlatego osoby, które mają taką właśnie migrenę, bardzo muszą uważać na swoją dietę. Koniecznie muszą pamiętać o regularnych posiłkach, nie mogą rezygnować ze śniadań, obiadu i kolacji. Warto też by były to posiłki pełnowartościowe.

Jeżeli takie osoby zaczynają odczuwać pojawiający się ból głowy, natychmiast powinny coś zjeść, a najlepiej by był to ciepły posiłek. Czasami wystarczy również coś słodkiego, gdyż migrena może być spowodowana spadkiem poziomu glukozy we krwi.

Innym sposobem na radzenie sobie z migreną jest stosowanie leków przeciwbólowych. Ważne jest jednak, by zażywać je jak najszybciej – zanim ból stanie się nie do zniesienia. Należy wybierać leki, które są dla nas najskuteczniejsze. Najszybciej działają oczywiście preparaty w formie musującego napoju lub kapsułki. Z lekami trzeba jednak postępować ostrożnie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, gdyż lek nie będzie działał silniej – wzmagać się będą jedynie skutki uboczne. Można też stosować zioła, które pomagają się uspokoić, wyciszyć i poradzić z bólem głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *