Jak ozdobić dom – dekoracje drewniane

Drewno to materiał niezwykle chętnie stosowany w aranżacji wnętrz. Pozwala je ocieplić i wprowadzić naturalny, ekologiczny klimat. Drewno idealnie nadaje się również do ozdabiania wnętrz domu, a drewniane ozdoby są niezwykle popularne. Co więcej, takie drewniane dodatki można wykonać samodzielnie – wystarczy odrobina wyobraźni i drobne narzędzia.

Z drewna można wyczarować przepiękne i bardzo oryginalne dekoracje, a to między innymi dzięki temu, że do dyspozycji mamy różne gatunki drewna, różne odcienie czy faktury. To sprawia, że każda ozdoba staje się niepowtarzalna. Do wykonania takich dekoracji można wykorzystywać różne skrawki i kawałki drewna, w tym również korę. Oto kilka wyjątkowych propozycji.

e-mieszkanie.pl
e-mieszkanie.pl

Bardzo ciekawie można wykorzystać płaskie plastry drewna o okrągłym kształcie. Idealnie sprawdza się jako podkładki pod kubki i inne naczynia. Ich powierzchnię można dodatkowo ozdobić napisami lub rysunkami. Takie kawałki drewna mogą również posłużyć do ozdoby zegara lub ramek na zdjęcia.

e-mieszkanie.pl
e-mieszkanie.pl

Większe kawałki drewna to świetny materiał na świeczniki. Mogą mieć one różne wielkości i kształty. Wystarczy jedynie wywiercić w nich specjalne otwory, w które da się włożyć świeczkę, najlepiej tea-light.

e-mieszkanie.pl
e-mieszkanie.pl

Drewno może również służyć do wykonania oryginalnego zagłówka łóżka, sprawdzi się jako część lampy lub półka na książki. W tym celu można użyć różnych gatunków drewna, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Odpowiednio dobrane drewno pozwoli podkreślić elegancki lub też romantyczny charakter wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *