Jak dbać o skórę wysuszoną?

Latem nasza skóra szczególnie narażona jest na wysuszenie. Przede wszystkim działa na nią słońce. Niekorzystnie na stan skóry wpływa też klimatyzacja oraz częste kąpiele w morzu czy na basenie. Skóra staje się sucha, ściągnięta i ma skłonności do podrażnień. Aby wyglądała ładnie i zdrowo, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Jak należy o taką przesuszoną skórę dbać?

Podstawą pielęgnacji suchej skóry jest oczywiście odpowiednie nawilżenie. Warto zatem wyposażyć się w kosmetyki nawilżające ? nie tylko kremy i balsamy, ale też żele pod prysznic czy mydło do rąk. Trzeba też je regularnie stosować. Warto zainwestować w specjalny krem czy balsam na dzień oraz na noc. Najlepszym rozwiązaniem będą kremy chroniące przed wolnymi rodnikami oraz te do skóry wrażliwej czy alergicznej. Takie kremy są wyjątkowo lekkie i delikatne. Nawilżają, odżywiają i regenerują skórę.

Trzeba też skórze zapewnić odpowiednie oczyszczanie. Do mycia nie używajmy środków zawierających alkohol. Lepiej sprawdzą się nawilżające toniki czy żele oraz mleczka do twarzy. Można też wybrać specjalne kostki myjące o odpowiednim dla skóry odczynie.

W czasie lata warto też zrezygnować z peelingów. Starajmy się też unikać kosmetyków z kwasami owocowymi oraz witaminą A. Takie preparaty mogłyby dodatkowo podrażniać skórę. Przy wyborze kosmetyków koniecznie trzeba zwracać uwagę na ich skład. Powinny zwierać aloes, glicerynę, algi, oleje roślinne oraz witaminę E. Wtedy łatwiej będzie zadbać o wysuszoną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *