Gdzie zaplanować urlop w czasie zimy?

Część osób otrzymuje urlop w czasie zimy. Najczęściej brakuje nam pomysłów na to, jak go wykorzystać ? chyba, że należymy do fanów sportów zimowych. Jednak większość osób marzy w zimie o cieple i letniej pogodzie. Dlatego ten czas można wykorzystać właśnie na podróż na jakąś ciepłą wyspę. Idealnym rozwiązaniem będzie Madera.

Jest to niezbyt duża wyspa znajdująca się na Oceanie Atlantyckim i należąca do Portugalii. Powstała ona w wyniku erupcji wulkanu i jest niezwykle urocza, i ciekawa. O Maderze mówi się, że to wyspa wiecznej wiosny. Wiąże się to z panującą tu pogodą, a zwłaszcza temperaturami ? nie są zbyt wysokie, a więc i męczące. W okresie zimowym utrzymuje się ona między 17 a 23°C, a również temperatura wody to około 17°C ? sprzyja zatem kąpielom. Są to zatem warunki idealne do wypoczynku, zwłaszcza gdy w Polsce panuje srogi mróz.

Madera to również piękne krajobrazy i zachwycająca przyroda. Szczególnie godne uwagi są tutejsze lasy, które zostały nawet umieszczone na liście UNESCO. Klimat wyspy tworzą drzewa endemiczne, owocowe, liczne kwiaty i krzewy. Atrakcją Madery są również systemy kanałów irygacyjnych, które transportowały wodę niezbędną rolnikom do nawadniania pól.

Wiele ciekawych tras prowadzi również przez góry, które będą atrakcją dla fanów wspinaczek. Natomiast na południu wyspy znajdują się różne miasteczka, w których można zapoznać się z lokalną kulturą oraz kuchnią.

Madera to zatem wyspa, na której każdy znajdzie jakieś atrakcje dla siebie. Jednocześnie uda się nam zapomnieć o zimie w kraju i dobrze wykorzystać urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *