Elektroniczne gadżety górą

Produkcja książek z roku na rok spada. Co ma wpływ na taką sytuację? Głównym czynnikiem wymienianym przez znaczną część społeczeństwa jest postęp technologi. Na rynek wprowadzane są kolejne modele telefonów komórkowych, tabletów czy laptopów. Wszystkie urządzenia wyposażone są w nowoczesne aplikacje. Część z nich służy do przeglądania książek w formatach elektronicznych. W ciągu kilku minut nabędziemy publikacje i rozpoczniemy jej czytanie. Jeśli chodzi o drukowaną wersję, to należy ją zamówić i kilka dni czekać na dostarczenie. Pozytywem technologii jest zatem czas nabycia produktu.

Ilość wydawanych pieniędzy

Druga sprawa ma związek ze środkami finansowymi. Elektroniczna wersja jest dużo tańsza od drukowanej. Różnice sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. W dobie kryzysu zaczynamy na wszystkim oszczędzać. Do tego grona zalicza się także produkcja książek. Jak się przewiduje, za kilka lat będzie widoczny jeszcze większy spadek drukowanych publikacji. Większość nas przyzwyczai się do czytania z tabletów czy smartfonów. Tylko nielicznie będą robili to w tradycyjny sposób.

Podręczniki oraz ćwiczenia szkolne zapewne zaliczą się do grona drukowanych publikacji. Nie ma żadnych podstaw do tego, by w szkołach wprowadzać komputery zamiast książek. Szkolnictwo zostanie jednym z największych odbiorców wersji drukowanych. Co zapewne przyczyni się do zmniejszenia cen oferowanych przed drukarnie. Każda z nich będzie chciała otrzymać zlecenie do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *