Dzieci w podróży

Kiedy planujemy wakacyjny wyjazd, musimy zadbać o wiele istotnych kwestii. Przy podejmowaniu decyzji bierzemy pod uwagę różne czynniki ? nasze upodobania, możliwości finansowe. Jeszcze trudniejsze zadanie czeka rodziny z dziećmi. Przygotowania do takiego wyjazdu wymagają zwrócenia uwagi na dodatkowe kwestie.

Istotny jest już sam wybór miejsca, do którego się udamy. Trzeba je dostosować do wieku dziecka. Na przykład niemowlaki lepiej będą znosić łagodny klimat, niż pogodę w egzotycznych miejscach. Starsze dzieci będą wolały ciepłą pogodę i możliwość zabawy na plaży. Zastanówmy się również nad tym, czy dzieci będą w stanie spędzać czas bardzo aktywnie czy raczej więcej wypoczywać. Poza tym musimy wybrać taki ośrodek wczasowy, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Bardzo ważne jest też odpowiednie przygotowanie się do samej podróży. Trzeba mieć pod ręką jedzenie ? czy to kanapki, przekąski, butelkę z mlekiem czy ciepłą herbatą. Należy też pamiętać o takich akcesoriach jak pieluszki czy chusteczki. Warto też pamiętać o wzięciu kilku ulubionych zabawek czy książek do samochodu, by dziecko nie nudziło się w drodze. Oczywiście z dziećmi najwygodniej podróżuje się autem.

Niezwykle istotne jest też zadbanie o bezpieczeństwo w czasie podróży. Dzieci muszą podróżować w fotelikach i być przypięte pasami. Nie powinny też mieć zabawek, które mogłyby okazać się dla nich niebezpieczne, na przykład kredek. Zabawki mogą być przyczepione do fotelika, aby dzieci nie próbowały ich sięgać i odpinać się z pasów. Dobrym rozwiązaniem jest też puszczanie bajek na CD ? może dzieci usną i podróż minie im szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *