Domowe biuro, czyli jak stylowo wpisać pracę w dom

Często traktujemy nasze miejsce pracy bardzo pobieżnie, nie zwracając uwagi czy aranżacja biura jest stylowa. W momencie podjęcia pracy w domu musimy połączyć dom z pracą tak aby żadna z tych dziedzin na tym nie ucierpiała. Dokumenty leżące na stole w salonie mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek naszego mieszkania. Musimy mieć więc miejsce na dokumenty, czy inne atrybuty pracownika biurowego, które po skończonej pracy sprzątniemy z pola widzenia.

Lokalizacja miejsca pracy

Często jesteśmy ograniczeni co do ilości miejsca, a przez to jesteśmy zmuszeni do połączenia salonu lub innego pomieszczenia z biurem. Należy pamiętać w pierwszej kolejności dobierając miejsce pracy, że przestrzeń domowa jest pełna elementów rozpraszających, np. osoby lubiące spać zdecydowanie powinny unikać sypialni. Istnieje kilka możliwości umiejscowienia naszego miejsca pracy. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże możemy zastosować ścianki działowe lub inne rozwiązanie oddzielające małe biuro. W przypadku kiedy nie ma aż tak dużej powierzchni do zagospodarowania, musimy wpisać elementy biurowe w styl wybranego pomieszczenia.

Dobór siedziska

Pracując w domu spędzamy dużo czasu na siedząco, a więc jednym z najważniejszych elementów jest krzesło lub fotel na którym mamy pracować. Musimy dobrać tak nasze siedzisko aby stylistyką pasowało do naszego wnętrza, a jednocześnie umożliwiało nam spędzenie kilku godzin przy biurku bez problemów z kręgosłupem. Ważnym aspektem jest również możliwość ewentualnego schowania krzesła pod biurko, aby nie przeszkadzało nam lub innym domownikom po pracy.

Biurko – element o bardzo dużym wpływie na styl miejsca pracy

Aranżując miejsce pracy musimy zastanowić się nad tym jak bardzo chcemy ukryć biuro. Jeśli zależy nam na całkowitym zakamuflowaniu biura, możemy zdecydować się na biurko w szafie lub nawet szafce. Są to rozwiązania mało wygodne, lecz jeśli siadamy do biurka sporadycznie może okazać się bardzo trafionym pomysłem. W przypadku kiedy najważniejsza jest funkcjonalność nie musimy rezygnować ze stylu. Producenci mebli prześcigają się w stylizacjach swych wyrobów, więc wachlarz możliwości jest praktyczne nieograniczony.
Dodatki które wpłyną na atmosferę małego biura.

Dekoracje – stylowe nadruki

Ważnym elementem wyposażenia wnętrz są także dekoracje. Plakaty czy kubki z nadrukiem można zamówić obecnie w wielu drukarniach online. My polecamy Openprint – niskie ceny i darmowa dostawa kurierem to atuty tej firmy.

Podstawowymi elementami potrzebnymi w pracy są na pewno lampka która wieczorami pozwala pracować bez zakłócania zajęć innych domowników czy pojemniczki na przybory biurowe dzięki którym jesteśmy w stanie zachować porządek na biurku. Ich stylizacja wpływa znacząco na wygląd miejsca pracy ale nie musimy się ograniczać tylko do tych elementów. Dobrym pomysłem może być obraz nad biurkiem lub telefon w stylu retro.

Aranżując tą ważną dla nas przestrzeń musimy pamiętać o tym, że to my mamy tam się dobrze czuć ale także nie możemy zbyt mocno wpływać na życie innych domowników. Po powrocie ze swojego miejsca pracy wiele osób chce zapomnieć o papierach i telefonach, a my możemy im w tym przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *