Dokąd na wakacje z dziećmi?

W czasie wakacji rodzice stoją przed sporym wyzwaniem. Muszą znaleźć zajęcie dla dzieci i zapewnić im odpowiednie atrakcje. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest organizowanie różnych wycieczek. Dzieci mogą zmienić otoczenie i klimat oraz poznawać nowe miejsca. A gdzie warto się wybrać razem z dziećmi?

Na pewno warto odwiedzić Fokarium na Helu będąc gdzieś w pobliżu na urlopie. Dzieci mogą oglądać foki na żywo, przyjrzeć się ich zabawom, ale też obejrzeć ciekawą wystawę. Oprócz tego można zakupić różne pamiątki, na przykład figurki fok lub pluszaki. Będzie to atrakcja dla dzieci małych, starszych oraz dla samych rodziców.

Z kolei będąc na Mazurach warto odwiedzić park w miejscowości Okrągłe. Znajduje się tam Zoo safari. Atrakcją tego parku jest to, że wszystkie zwierzęta spacerują tutaj po wolnym terenie. Spotkać możemy jelenie, konie, sarny, krowy różnych ras czy lamy. Park zwiedzamy specjalnym samochodem terenowym i w dowolnym miejscu można się zatrzymać, by móc podziwiać zwierzęta.

W okolicach Torunia znajduje się natomiast Toruńska Szkoła Leśna. Dzieci mają tutaj do wyboru wiele atrakcji ? park liniowy, podchody leśne. Organizowane są różne warsztaty, które uczą jak zbudowany jest las, jak wygląda praca leśników czy jak można o lasy dbać. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu i zachęcają dzieci do spędzania czasu na łonie natury.

Niezwykłą atrakcją będzie też wyprawa do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Oprócz wycieczki podziemnymi korytarzami, rodziny czeka też spływ łodzią, płukania złota oraz spotkanie z alchemikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *