Jak dobrze zacząć nowy rok szkolny?

Wrzesień coraz bliżej. Co to oznacza dla uczniów i ich rodziców? Pora przygotować się na nowy rok szkolny. Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci lubią szkołę czy też druga połowa sierpnia mija pod znakiem żałoby za wakacjami, możesz sprawić, że ten rok szkolny zacznie się lepiej. Jak? Oto kilka podpowiedzi.

 

Wyprawka szkolna

Jak dobrze zacząć nowy rok szkolny? Oczywiście od udanych zakupów wyprawki szkolnej. Co znajduje się na liście „must have” zadowolonego ucznia?

  • Wygodny i wytrzymały plecak – plecak powinien nie tylko „fajnie wyglądać”, ale przede wszystkim być praktyczny, wygodny i wytrzymały. Odpowiednia pojemność, ilość kieszeni dostosowana do potrzeb dziecka, a także staranne wykonanie z trwałych i bezpiecznych materiałów to podstawa.
  • Piórnik – to, jak duży powinien być zależy od ilości przyborów używanych przez ucznia. Pozwól zdecydować dziecku, jaki model chce nosić, a jeśli okaże się za drogi – poszukaj tańszego zamiennika w sklepach internetowych.
  • Kolorowa śniadaniówka – pudełka na kanapki nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim chronią drugie śniadanie Twojej pociechy przed zgnieceniem i nie pozwalają zapomnieć o obecności jedzenia.
  • Teczka na prace plastyczne – ułatwi Wam archiwizowanie postępów Waszego dziecka. W przyszłości na pewno ucieszy się z możliwości oglądania swoich prac.

 

Ubrania i dodatki

  • Buty na zmianę – przede wszystkim wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Trzeba pamiętać, że powinny być nie tylko dostosowane do wymogów szkoły, ale również dbać o komfort i zdrowie stóp dziecka.
  • Bluza z kapturem – idealna na jesień i wiosnę, często niezbędna, kiedy w szkole pojawiają się problemy z ogrzewaniem.
  • Zegarek na rękę – czyli psory sposób, aby dziecko uczyło się punktualności, zarówno względem pojawiania się w szkole, jak i w domu.

 

Coś dla rodziców

Każdy rodzic chce być „na bieżąco” w sprawach swojego dziecka. Niestety, natłok spraw może spowodować, że o czymś zapomnimy. Dlatego warto kupić sobie kalendarz na nowy rok szkolny i w nim notować informacje od nauczycieli, jak i od samych dzieci.

 

A co według Was pomaga dobrze zacząć rok szkolny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *